لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

یکی از مسائلی که همواره دغدغه بسیاری از مردم بوده خلاص‌شدن از شر موهای زائد(لیزر مو های زائد) است. به همین دلیل همواره شاهد ایجاد روش‌های گوناگون برای رفع این مشکل هستیم. حال تصور کنید از روشی استفاده می‌کنید که هم در ظاهرتان تغییر ایجاد می‌کند و هم در یکی از مهم‌ترین دارایی‌های هر انسان، یعنی زمان، صرفه‌جویی می‌شود.

در واقع  ممکن است بخشی از زمان گران‌بهای خود را همواره صرف خلاص‌شدن از آن‌ها بکنید. از همین رو خوشبختانه علم پزشکی روز به کمک ما آمده تا بتوانیم به‌راحتی هرچه تمام از عدم وجود موهای زائد احساس رضایت کنیم. در واقع شما می‌توانید با استفاده از لیزر موهای زائد برای مدت بسیار زیادی از شر آن‌ها خلاص شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این شیوه آشنا شوید.

لیزر موهای زائد چیست؟

در گذشته افراد از روش‌های گوناگونی برای ازبین‌بردن موهای زائد (لیزر مو های زائد) خود استفاده می‌کردند. اصلاح با موچین و  استفاده از اپیلاسیون برخی از همین روش‌ها است که توسط مردم استفاده می‌شد. به‌مرورزمان خوشبختانه روش جدیدتری ابداع شد که طی آن ما می‌توانیم به‌راحتی و در مدت طولانی از شر موهای زائد خلاص شویم. لیزر موهای زائد، همان‌طور که از نام آن پیداست، روشی است که در آن از لیزر یا یک پرتو متمرکز نور برای ازبین‌بردن موهای زائد از نواحی گوناگون بدن استفاده می‌شود.

تفاوت لیزر و الکترولیز و اپیلاسیون

همان‌طور که پیش‌ازاین بیان کردیم  روش‌های دیگری نیز برای ازبین‌بردن موهای زائد به‌صورت دائم وجود دارد. اما بااین‌حال بر اساس مشاهدات جهانی استفاده از لیزر بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفته است. در ادامه به بررسی این تفاوت‌ها و دلیل رغبت مردم به لیزر می‌پردازیم.

تفاوت لیزر و الکترولیز

الکترولیز روش دیگری برای ازبین‌بردن موهای زائد به‌صورت دائمی است. در این روش معمولاً متخصصین از امواج فرکانس‌های رادیویی موج‌کوتاه در جهت ازبین‌بردن موهای زائد استفاده می‌کنند. در واقع این فرکانس‌ها همانند لیزر با استفاده از آسیب به فولیکول تلاش می‌کنند تا موهای زائد را از بین ببرند. تفاوت الکترولیز و لیزر در آن است که مدت‌زمان جلسات الکترولیز طولانی‌تر است.

 این امر مشکل مهمی محسوب می‌شود. زیرا در دنیای امروز که تمامی فعالیت‌ها و کارها به‌صورت سریع پیش می‌رود انتظار می‌رود تا فعالیت‌های زیبایی در مدت‌زمان کمتری بتواند ما را به نتایج مطلوب خود برساند. در نتیجه هر چیزی که بتواند در مدت‌زمان کم حداکثر کیفیت را ارائه دهد بیشتر می‌تواند نظر مخاطبین را جذب کند.

 مسئله مهم دیگری که باید بدانید این است که پیش از انجام الکترولیز باید تحمل درد را در خود افزایش دهید. زیرا انجام جلسات الکترولیز و استفاده از فرکانس‌های رادیویی با درد همراه است. در کنار موارد گفته شده می‌توان گفت که هزینه انجام الکترولیز نسبت به لیزر بیشتر است. در واقع تمامی موارد گفته شده را می‌توانید در جدول زیر به‌صورت خلاصه مشاهده کنید.

ملاک قابل‌مقایسه

لیزر

الکترولیز

مدت‌زمان جلسه

کمتر نسبت به الکترولیز و دیگر روش‌ها

نیازمند جلسات بیشتری است

چگونگی ازبین‌بردن فولیکول‌های مو

دستگاه‌های منتشرکننده اشعه نور

فرکانس‌های رادیویی موج‌کوتاه

میزان درد ازبین‌بردن موهای زائد

ممکن است درد بسیار کمی  را احساس کنید.

ممکن است حس ناخوشایند درد به سراغ برخی از مشتریان بیاید

عوارض

عوارض بسیار نادر مانند سوختگی

امکان ایجاد عوارضی مانند قرمزشدن پوست‌ها

هزینه

هزینه پایین‌تر نسبت به الکترولیز

باتوجه‌به تعداد جلسات طولانی هزینه بیشتری دارد.

تفاوت لیزر و اپیلاسیون

لیزر و اپیلاسیون به‌طورکلی از نظر ازبین‌بردن موهای زائد با یکدیگر تفاوت دارند. همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره کردیم در لیزر ما به‌صورت ریشه‌ای فولیکول‌های مو را از بین می‌بریم تا به‌صورت کامل از شر آن‌ها خلاص شوید. در اپیلاسیون صرفاً ریشه‌های مو از بین برده می‌شود.

 در این روش با استفاده از چسب‌ها و پارچه‌های مخصوص اقدام به برداشتن موهای زائد می‌کنند. به سبب این که در لیزر ما با فولیکول‌های مو سروکار داریم در نتیجه میزان ماندگاری آن نسبت به اپیلاسیون بسیار بیشتر است. شایان‌ذکر است که استفاده از اپیلاسیون درد بیشتری را در شما ایجاد می‌کند. پارچه‌ها و چسب‌های مومی‌شکل زمانی که از روی پوست برداشته می‌شوند ممکن است زخم و درد را ایجاد کنند

نحوه ازبین‌رفتن موهای زائد با استفاده از لیزر

همان‌طور که می‌دانید در لیزر مو های زائد از دستگاه‌های حاوی پرتوهای فرابنفش استفاده می‌کنند. نور حاصل از این دستگاه‌ها به‌صورت متمرکز بر فولیکول موهای زائد می‌تابد. در واقع فولیکول از جمله دستگاه پوستی است که سبب تولید مو در بدن ما می‌شود. رنگ‌دانه موجود در فولیکول‌ها نور را جذب کرده و بدین ترتیب شاهد ازبین‌رفتن موهای زائد هستیم. بنابراین در این روش دیگر سرو کاری با موها نداریم بلکه به‌صورت ریشه ای دستگاه پوستی از بین می‌رود.

مزایای لیزر موهای زائد

بزرگ‌ترین مزیت لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش‌ها ماندگاری طولانی‌مدت آن است. در واقع با استفاده از آن دیگر نیازی به مراجعه مکرر برای ازبین‌بردن این موهای زائد ندارید. علاوه بر ماندگار بودن روش لیزر، از دیگر مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دقت بالا: با استفاده از لیزرها می‌توان به طور انتخابی موهای تیره و درشت زائد را از بین برد و درعین‌حال پوست اطراف مو نیز آسیب نبیند.
 • سرعت بالا: انجام فرایند لیزر نسبت به روش‌های مشابه در کنار دقت بالا با سرعت بیشتری نیز انجام می‌شود.
 • جلسات کمتر: پیش‌ازاین نیز بیان کردیم که انجام لیزر در مقایسه با روش‌های مشابه مانند الکترولیز طی جلسات کمتری انجام می‌شود. بدین ترتیب می‌توانید نتایج مثبت حاصل از آن را در مدت‌زمان کوتاه‌تری مشاهده کنید.

چگونه برای انجام لیزر موهای زائد آماده شویم؟

استفاده از لیزر موهای زائد نیازمند رعایت‌کردن برخی از نکات است تا بتوانید حداکثر بازدهی را مشاهده کنید. از جمله این اقدامات این است که 6 هفته قبل از انجام لیزر باید از روش های از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون و الکترولیز اجتناب کنید. دیگر مواردی که باید رعایت کنید به شرح زیر است.

 • 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد باید در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. انجام چنین کاری موجب می شود تا تاثیرگذاری انجام لیزر کمتر باشد و احتمال ایجاد عوارض نیز بیشتر شود.
 • از مصرف هر گونه داروی رقیق‌کننده خون خودداری کنید. همچنین در مورد مصرف داروهای ضدالتهاب یا مصرف منظم آسپرین با پزشک خود مشورت کنید.
 • اگر پوست تیره‌تری دارید پزشک ممکن است کرم سفیدکننده پوست را تجویز کند. همچنین لازم است دقت داشته باشید که از هیچ کرم بدون آفتاب برای تیره‌شدن پوست خود استفاده نکنید. در واقع روشن بودن پوست شما تا حد موردنیاز برای انجام لیزر ضروری است.
 • یک روز پیش از انجام لیزر باید  اصلاح موهای زائد را انجام دهید. در واقع اگر موهای زائد شما بلند باشد نمی‌توان انتظار تأثیرگذاری مثبت با استفاده از لیزر را داشت. همچنین این امکان وجود دارد که پوست و موی شما نیز بسوزد. از همین رو لازم است که در رعایت این نکته نهایت دقت را به خرج دهید.

چگونه برای انجام لیزر موهای زائد آماده شویم؟

20 تا 30 دقیقه پیش از انجام مراحل لیزر معمولا از یک بی حس کننده موضعی استفاده می کنند. سپس خود لیزر نیز با توجه به رنگ پوست، ضخامت موهای زائد و محل آن ها تنظیم می شود. در حین انجام فرایند لیزر، شما و متخصصین از یک محافظ چشم مخصوص استفاده می کنید تا  نور لیزر آسیبی به این قسمت حیاتی بدن وارد نکند. پس از تنظیم لیزر، از یک دستگاه خنک کننده یا ژل به جهت تحریک لایه های بیرونی پوست استفاده می شود. استفاده از این دستگاه ها در نهایت موجب می شود تا نور لیزر نیز بهتر بتواند بر فولیکول ها اثر بگذارد.

در این راه باید نکته بسیار مهمی را در نظر بگیرید. دستگاه‌های مربوط به لیزر باید به‌گونه‌ای باشند که احتمال ایجاد عوارض را به حداقل ممکن رسانده و نتایج مثبت را در پی داشته باشد. از همین رو باید در انتخاب کلینیک لیزر موهای زائد  دقت بسیار زیادی داشته باشید. خوشبختانه کلینیک دکتر اکو حمزه‌ای به جهت کسب رضایت مشتریان از دستگاه‌های به‌روز دنیا استفاده می‌کند.

 به طور مثال می‌توان گفت که کلینیک ما از دستگاه نابلکس ساخت کره جنوبی که از جدیدترین تکنولوژی در جهت لیزر موهای زائد است استفاده می‌کند. از همین رو این عامل توانسته ما را به‌عنوان یکی از کلینیک‌های مشهور لیزر مو در سعادت‌آباد تبدیل کند.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد

به جهت این که بتوانید حداکثر تأثیرات لیزر را مشاهده کنید لازم است تا یک سری از نکات را پس از انجام آن نیز رعایت کنید. در واقع عدم رعایت آن‌ها می‌تواند احتمال ایجاد عوارض را نیز افزایش دهد. از جمله مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از کیسه‌های یخ و کرم‌های تجویز شده از سوی پزشک متخصص.
 • به جهت عدم قرارگرفتن در معرض نور خورشید از کرم‌های ضدآفتاب استفاده شود.
 • در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • از زدن عطر و ادکلن به پوست لیزر شده خودداری کنید.
 • لباس‌های نخی و گشاد بپوشید.
 • به مدت دو روز از انجام رابطه جنسی خودداری کنید.
 • از استحمام با آب خیلی گرم و سرد اجتناب کنید.
 • تا اتمام جلسات لیزر مو های زائد از ورزش‌کردن خودداری کنید.

عوارض لیزر موهای زائد

اگرچه لیزر موهای زائد نسبت به برخی از روش‌های مشابه خود مزیت‌های بیشتری دارد اما این امر به این معنا نیست که عاری از هر نوع مشکل باشد. آن چه که می‌تواند احتمال ایجاد عوارض را به حداقل برساند انتخاب یک کلینیک معتبر است. زیرا کلینیک‌های معتبر با استفاده از متخصصین مجرب و امکانات فوق‌العاده سعی می‌کنند تا به اعتبار خود خدشه‌ای وارد نکنند. از همین رو به این مسئله دقت زیادی داشته باشید. در ادامه می‌توانید برخی از عوارض لیزر موهای زائد را مشاهده کنید.

 • امکان ایجاد تورم، التهاب و زخم به‌صورت موقت
 • ایجاد سوختگی
 • درد
 • تیره‌تر شدن رنگ پوست
 • پوسته‌پوسته شدن
 • روشن‌تر شدن رنگ پوست
 • تاول‌زدن پوست به‌خصوص در افراد دارای رنگ پوست تیره. البته ایجاد این عارضه بسیار نادر است.
 • رشد بیشتر موهای زائد که این مسئله نیز بسیار نادر است.

هزینه لیزر موهای زائد

تعیین هزینه لیزر موهای زائد به موارد گوناگونی بستگی دارد. انجام لیزر فول‌بادی یا قسمتی از آن، رزومه پزشک متخصص، استفاده کلینیک از دستگاه‌های پیشرفته یا قدیمی و موارد دیگر از جمله نکات تأثیرگذار بر قیمت لیزر موهای زائد است. کلینیک اکو حمزه‌ای به‌عنوان یکی از کلینیک‌های لیزر مو در تهران مفتخر است که توانسته همواره فرایند لیزر را با موفقیت برای مشتریان خود انجام دهد. شما میتوانید جهت اطلاع از هزینه ها و تعرفه های لیزر مطب دکترآکو حمزه ای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 12 الی 20 با شماره های زیر تماس بگیرید.  

09022635555
021-22143600

سوالات متداول

آیا لیزرهای موهای زائد درد دارد؟

ممکن است کمی تورم و قرمزشدن پوست در ابتدای انجام لیزر به وجود بیاید. بااین‌حال مشاهدات نشان می‌دهد که انجام لیزر در مقایسه با روش‌هایی مانند اپیلاسیون و الکترولیز ناخوشایندی‌های بسیار کمتری برای مشتریان ایجاد می‌کند.

آیا نتایج لیزر موهای زائد به‌صورت دائمی است؟

نتایج انجام لیزر موهای زائد را می‌توانید به مدت چندین ماه یا چند سال مشاهده کنید. این مسئله بیشتر به مواردی از قبیل انتخاب کلینیک معتبر، مهارت متخصصین، رعایت کامل مراقبت‌های تجویز شده پس از لیزر و... بستگی دارد.

آیا با لیزر می‌شود تمامی موهای زائد را از بین برد؟

این مورد بستگی به انتخاب مشتریان دارد. برخی تمایل دارند فقط موهای زائد قسمتی از اعضای بدن خود را از بین ببرند. برخی دیگر لیزر تمام بدن را انتخاب می‌کنند.

سخن پایانی

لیزر موهای زائد از جمله جدیدترین روش‌ها به جهت ازبین‌بردن موهای زائد است. در این روش با استفاده از تاباندن نور به‌صورت متمرکز اقدام به ازبین‌بردن آن‌ها می‌کنند. استفاده از لیزر نسبت به روش‌های مشابه مانند الکترولیز و اپیلاسیون از نظر ماندگاری، تعداد جلسات کمتر و… روش بهتری شناخته می‌شود.

 به جهت مشاهده حداکثر بازدهی، لازم است برخی از مراقبت‌ها را پس از انجام لیزر انجام دهید. از جمله این مراقبت‌ها می‌توان به استفاده از کرم ضدآفتاب، استحمام با آب ولرم و… اشاره کرد. شایان‌ذکر است که می‌توانید لیزر مو های زائد را در مطب دکتر آکو حمزه ای با بهترین امکانات انجام دهید. منتظر حضور پر مهرتان در مطب دکتر آکو حمزه ای هستیم.